Українська мова 10 клас
Класна робота № 2
Риторика як мистецтво, наука й навчальна дисципліна
1. Опрацювати теоретичний матеріал підручника –параграф 13-14 с.46-47.
2. Переглянути схеми
3. Переглянути відеоматеріал за посиланням: https://naurok.com.ua/prezentaciya-ritorika-yak-nauka-i-mistectvo-13450.html
4. Робота з підручником : впр. 3 с. 48 (усно).
5. Бесіда за питаннями:
1. Що вивчає риторика?
2. Чому ця дисципліна посідала важливе місце в осві¬ті Стародавньої Греції, Стародавнього Риму, Русі- України?
3. Для чого цей предмет уводять в навчальні плани шкіл?
4. Які якості є найважливішими для «ділової людини» в цивілізованому світі?
5. Що таке спілкування як соціальна потреба?
6. Пригадайте ситуації з вашого життя, коли продумана мовна поведін¬ка допомогла вам вирішити важливе питання або ж гідно вийти зі складної ситуації.
Домашнє завдання:
Комунікативна гра «Історія риторики»
Мета гри: репрезентувати відомих риторів різних епох: Стародавньої Греції, Стародавнього Риму, Русі-України, XVII—XVIII ст.
Підготовча робота. Індивідуальне домашнє завдання учням:
• вивчити наявну літературу з історії риторики визначених періодів, ви¬брати одного з найвидатніших риторів, підготувати про нього розповідь-презентацію (7—10 хвилин) і підготуватися до її оприлюднення. Можна підготувати монолог (наприклад, розповідь Есхіна про його поразку з Де¬мосфеном).
Класна робота № 9 українська література 6 клас Характеристика образу головного героя Климка Джури – рятівника світу. Еволюція Клима від боягуза до супергероя. Боягуз, котрий переміг страх, — найсильніша людина у світі! Леся Воронина І. Слово вчителя Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з пригодницькою повістю сучасної письменниці Лесі Ворониної « Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9» , в якій добро знову дає відсіч злу. І героями-переможцями є не фантастичні супер-кібер істоти, а звичайні люди, що в нормальному житті малопримітні, та ще й боягузи по суті . У книгах нечасто боягузи є героями - радше за старою звичкою їх страмлять і протиставляють їм сміливців, чия рука не здригнеться. А даремно , б о от деякі психологи, що вивчають феномен страхів, твердять, ніби боягузи в житті бувають чесніші в своїх почуттях за сильних духом героїв. Бо всіма фібрами переляканих душечок своїх вони відчувають тонше небезпеку, швидко на ...
Коментарі
Дописати коментар