Українська література 7 клас
Класна робота № 1
Іван Франко. Відомості про письменника.
«Захар Беркут». Історична основа твору
1. Ознайомитися з теоретичним матеріалом, зробити записи в зошиті (виписати визначення)
1) І.Франко. «Захар Беркут». Історична основа твору.
Одним із відомих творів Івана Франка є повість «Захар Беркут». Історія написання твору є цікава. Редакція журналу «Зоря» в 1882 році оголосила великий конкурс на кращий історичний твір.
І письменник бере участь у цьому конкурсі. Майже шість тижнів працював Іван Франко над твором у своєму рідному селі Нагуєвичах.
Повість була написана у 1882 році, а вже у 1883 році була опублікована у журналі. У своєму творі письменник використав короткі відомості з Галицько – Волинського літопису про вторгнення монголо-татарських полчищ у Русь, їхній перехід через Карпати.
2) Дійові особи твору такі як: монгольська навала, бегадири Пета, Бурун-
да були насправді, а інші художні образи – Тугар Вовк, Захар Беркут, Мирослава, Максим – створені письменником.
3) Тема твору: розповідь про те, як волелюбний народ Руської землі боронив свою батьківщину від монголо-татарської навали.
Ідея твору: возвеличення мужності, патріотизму, вміння долати перешкоди; засудження зради, жадності, збагачення за рахунок інших.
Основна думка твору: сила народу – в єдності, підтримці, повазі одне до одного.
Жанр: історична повість.
4) Теорія літератури.
Історична повість – епічний твір середнього розміру, в якому зображені як історичні події, особи, так і створені письменником художні образи потягом тривалого або важливого за подіями часу.
В повісті є багато застарілих слів (архаїзмів) і діалектизмів, які надають творові історичного колориту.
2. Переглянути презентацію за посиланням: https://youtu.be/Lg4XMgEwQOQ
3. Опрацювати І розділ твору(можна прослухати текст за посиланням:
https://youtu.be/2utI8wvRpbI)
4. Опрацювати ІІ розділ твору(можна прослухати текст за посиланням:
https://youtu.be/pyrZDmIni3g)
5.Асоціативний диктант.
Завдання: записати слова, що асоціюються з героями твору.
Палка натура, хоробрість , доброта, сміливість, гордість, чарівність, сила, скромність, тендітність, дитям гір, мужність, винахідливість, вірність, спритність.
6. Домашнє завдання.
Опрацювати ІІІ та ІV розділи повісті.
Індивідуальне завдання: підготовити тестові завдання до І та ІІ розділів.
Класна робота № 9 українська література 6 клас Характеристика образу головного героя Климка Джури – рятівника світу. Еволюція Клима від боягуза до супергероя. Боягуз, котрий переміг страх, — найсильніша людина у світі! Леся Воронина І. Слово вчителя Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з пригодницькою повістю сучасної письменниці Лесі Ворониної « Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9» , в якій добро знову дає відсіч злу. І героями-переможцями є не фантастичні супер-кібер істоти, а звичайні люди, що в нормальному житті малопримітні, та ще й боягузи по суті . У книгах нечасто боягузи є героями - радше за старою звичкою їх страмлять і протиставляють їм сміливців, чия рука не здригнеться. А даремно , б о от деякі психологи, що вивчають феномен страхів, твердять, ніби боягузи в житті бувають чесніші в своїх почуттях за сильних духом героїв. Бо всіма фібрами переляканих душечок своїх вони відчувають тонше небезпеку, швидко на ...
Коментарі
Дописати коментар